Як взяти кредит студенту

Як взяти кредит студенту

Частіше за все, студенти потребують фінансової допомоги. Адже навчання не дозволяє молодим людям працювати в повну силу та отримувати гідну заробітну плату. Стипендія частіше за все не дає економічної свободи. Тож більшість студентів цікавляться питанням отримання споживчого кредиту. Як можна отримати позику, навчаючись?

Кредити готівкою — для платоспроможного населення

Наразі жодна банківська організація не дасть гроші тим клієнтам, які не спроможні їх повернути, адже це — збиток. Банки звертають велику увагу на платоспроможність клієнтів. Студенти у цьому відношенні є групою ризику. Тож банки видають споживчі кредити з огляду на певні фактори, а саме:

  1. Вік клієнта. Більшість фінансових організацій співпрацює лише з особами, які досягли 21 року. У цей час студенти, як правило, мають певну роботу або підробіток, показують себе як людей стабільних, надійнх. Однак банки насторожені до студннтів, що мають військові зобов`язання.
  2. Забезпечення. Банки намагаються уникнути ризику збитків. Тому вони вимагають забезпечення по кредиту. Ним може виступати нерухомість, транспортний засіб, ювелірні коштовності чи цінні папери. Якщо застава солідна, банк буде кредитувати навіть осіб віком від 18 років.
  3. Дохід та робота. Часто умовою до отримання кредиту постає наявність офіційної роботи та стажу на ній, що становить не менше 6 місяців. Крім того, загальний стаж роботи має становити не менше року. Банки звертають увагу, окрім того, на розмір зарплатні, співставляючи його з сумою виплати по кредиту.

Тонкощі освітнього кредиту для студентів

Студентам буде легше отримати кошти для навчання, аніж споживчий кредит. Банки, загалом, охоче виділяють кошти для оплати освіти. Але тут є ряд нюансів. Певні банки виділять позику лише на освіту у вітчизняних навчальних закладах. Крім того, частина банківських організацій має чіткий список тих ВНЗ, на навчання в яких виділить гроші. Для отримання кредита на освіту, студент повинен мати такі документи:

  • Паспорт;
  • Договір із навчальним закладом;
  • Заяву.

Більшість банків дасть не більше, ніж 90% він необхідної грошової суми. Строки та проценти виплати можуть бути різними. Так, у цілому, строк може становити 6-16 років, а проценти — коливатися від 10 до 20. Кредит на навчання часто можна згасити достроково.

Кредитні картки та мікропозики

Якщо потрібні відносно невеликі суми грошей на короткий строк, студент може спробувати користування кредитною карткою чи мікропозиками. Більшість банків видасть картку особам, що мають 18 років, без проблем. Справки про прибуток при цьому не потрібні. Щоправда, сума кредиту часто є мінімальною, а користування картою не має перевищувати трьох років. В середньому, відсотки виплат сягають 27%, а пільговий строк становить 1-2 місяці. Важливими умовами отримання кредитки є українське громадянство, прописка у місті, де розміщено банк, а також справка із ВНЗ.

Студент має відповідально віднестися до відкриття кредиту. По-перше, його неодмінно треба буде виплатити. По-друге, це початок кредитної історії, а кредитну історію треба зробити позитивною.

25 Січня 2015, 16:56

Oдин відгук

Катерина Бикова

Ну, на мою думку, самий реальний вар – це мікропозики. Бо те, що надавати під заставу, треба ще знайти, людину, яка за тебе поручиться – тим більше, а просто з вулиці у банку студенту дуже важко кредит отримати. Тому якщо потрібна невелика сума – краще йти до МФО. Або ж взагалі не зв’язуватися з цими позиками, бо відсотки там немаленькі.

Додати коментар