Як отримати прибуток у банку і не стати жертвою шахрайства

Інструкцію, яка дозволить клієнтам банків розібратись у вигідності їхніх послуг і уникнути втрат, розробив Фонд гарантування вкладів. Це спільний проект з USAID (Агентством США з міжнародного розвитку), його метою є покращення фінансової компетентності громадян.

Перша інфографіка допомагає оптимально вибрати термін вкладу і оцінити надійність банку, показує позитивні і негативні аспекти вкладів у гривні і іноземній валюті. Так, довгострокові вклади надійніше робити в доларах або євро, бо тоді не зашкодить інфляція, короткострокові – в гривні, бо такий депозит принесе більші відсотки.

Не варто, як зазначив Фонд, розміщувати надто великі суми (200 тисяч і більше), бо в цьому випадку немає гарантії виплат. Значні кошти краще розділити на кілька різних депозитів.

З правильним вибором банківських установ і сигналами, які свідчать про можливі ризики, детальніше знайомить друга інфографіка. У ній, зокрема, застерігається про небезпеку особливо привабливих пропозицій, таких як «нульова» ставка на кредит, позики з мінімальною кількістю документів, дуже високі прибутки за депозитами. Також фахівці радять не погоджуватись на нав’язані додаткові послуги та уважно читати договір.

9 Травня 2017, 21:50

Oдин відгук

Ганна Ворвуль

Дякую за корисну статтю. Головне – вибирати більш-менш відомий та перевірений банк, у якого багато клієнтів. Звісно, навіть такі банки можуть надурювати якось, але ж не в великих масштабах.

Додати коментар