ВВП України в 2020 році зросте, але ослабіє гривня, – Fitch

Міжнародне агентство Fitch

Міжнародне агентство Fitch, що надає незалежні рейтинги, оцінило перспективи української економіки в поточному році.

Так, в огляді говориться, що український ВВП продовжить рости – до 3,5% в 2020 році і 3,8% в 2021 році порівняно з 3,2% в 2019 році. Зростання буде зумовлено припливом інвестицій і приватному споживанню, які активізуються у зв’язку з ухваленням закону про ринок землі – здійснюватимуться угоди по купівлі-продажу угідь і братися сільгоспкредити. Проте підкреслюється, що зростання могло б бути і більше, але воно обмежене через заборону участі в ринку землі іноземних інвесторів.

А ось національна українська валюта в 2020 році ослабіє – на це вплине загальна невизначеність із-за епідемії коронавіруса на світових ринках, зменшення облікової ставки НБУ, зниження попиту на облігації внутрішньої держпозики.

Також в огляді Fitch відзначається, що фіскальні риски в поточному році пов’язані з гривнею, що занадто зміцнилася, і загальним зниженням доходів через це, недостатньою кількістю надходжень від приватизації і прийдешнім збільшенням соцрасходов, які анонсував новий голова уряду Денис Шмигаль. Але у разі виплати “Газпромом” 2,9 мільярдів доларів за рішенням суду, ситуація може полагідніти.

Джерело: “Інтерфакс-Україна”.

10 Березня 2020, 10:27

Додати коментар