
Катерина Рожкова, перша замголови Нацбанку, написала матеріал для своєї авторської колонки на сайті “Економічна правда”, в якому проаналізувала, чи досить зниження ставок для того, щоб реанімувати кредитування в Україні.
Рожкова відмітила, що, в першу чергу, необхідно реформувати законодавство, судову і дозвільну системи. Інакше банки просто бояться ризикувати: так, 4-6% ставки – це закладені в неї ризикові преміальні і накладні витрати. Саме тому банки і є обережними із запуском кредитних програм.
Осібно коштує питання з іпотечним кредитуванням, яке є соціально значимим для української держави. Рожкова відмітила, що є 3 головних причини, по яких банки не бажають видавати іпотеку: мораторій на стягнення майна по кредитах у валюті; незахищеність кредиторів; непрозорість первинного житлового ринку. Відповідно, щоб повернути інтерес кредиторів до іпотеки, необхідно надати усім учасникам ринку до державних реєстрів, посилити відповідальність забудовника, ввести чіткі генплани міст, ну і пропрацювати законодавство у сфері захисту прав як кредиторів, так і позичальників.
12 Лютого 2020, 18:39
Додати коментар