Україна отримала транш від МВФ

транш від МВФ

За повідомленям Нацбанку, в рамках чергової програми співробітництва Україна вже отримала від МВФ транш, розмір якого склав $ 1,4 млрд.

Программа МВФ “Stand-by”, затверджена і підписана наказом директорів Міжнародного валютного фонду 18 грудня поточного року, стала для України десятою.
Благодаря їй, бюджет країни поповнюється 1 млрд. Спеціальних прав, що займають $ 1,4 млрд. За даними цих коштів за оцінками на 21 грудня міжнародний резервний фонд склав $ 20 млрд, що є рекордним за п’ять років, після января 2014 року.
Спеціалісти Нацбанку твердять, що транш допоможе державі завершити 2018 рік з $ 20 млрд і утримувати обсяг міжнародного фонду протягом всього наступного року. Такой розмір валютних запасів перевищує прогноз, які були озвучені НБУ раніше. У фінансуванні України приймають участь і інші міжнародні організації, зокрема Європейська комісія та Всесвітній банк.

Програма “Stand-by”

У вівторок, 18 грудня, МВФ офіційно підписав 14-ти місячну програму, яка передбачає загальний обсяг траншу для України майже $ 4 млрд.
Чергові виплати Україні очікуються вже в травні 2019 року, саме тоді МВФ організує комісію, яка розгляне питання виконання Україною своїх обов’язків. Третій транш запланований на листопад наступного року.
За словами представника Міністерства фінансів, завдяки програмі МВФ, Україна буде мати можливість підтримувати на протязі декількох років стабільність макрофінансових показників. У цьому періоді транш особливо корисний для бюджету країни, яка, як і раніше, виникла через продовження російського-українського конфлікту, а також через майбутні вибори парламенту і президента.


На запитання про те, чим добра програма “Stand-by”, у Минфіні пояснили основні нюанси. Кредит дозволить поступово зменшити зовнішній борг країни, який до цього регулярно збільшувався. Також за рахунок траншів, НБУ зможе провести стабілізацію та підтримку на відповідний рівень курсу, що забезпечить контроль над інфляцією з метою істотно її знизити. Нацбанку також вдалося повномаштабно запустити існуючі реформи, що зроблять укріплення управлінських секторів економіки в енергетичній та фінансовій сфері.
Ще одним важливим моментом співпраці з МВФ в рамках програми є те, що з’явилася можливість отримати повний контроль над корупціонерами і направити всі сили на максимальне збільшення боротьби з коррупцією.

24 Грудня 2018, 02:29

Додати коментар