Україна на верхівці рейтингу країн з найвищою процентною ставкою за кредитами

Україна на верхівці рейтингу країн з найвищою процентною ставкою за кредитами

За прогнозами провідних банкірів, в 2019 році українці візьмуть у середньому на 30-40% більше кредитів. Підвищення попиту на кредитування серед громадян не зупиняють встановлені Національним банком України 18% річних. Як повідомляє найбільший постачальник фінансової інформації, американське агентство Bloomberg, дані цифри забезпечують Україні лідируючу позицію в рейтингу країн з найвищою процентною ставкою по кредитах. Для порівняння, середня процентна ставка по кредитуванню в східній Європі коливається в межах від 2 до 10% річних.

Побоювання викликає і той факт, що Національний банк не в силах стримати зростання цін, навіть за умови сповільнення інфляцї в, порівнянні з 2018 роком.

Висока процентна ставка, за повідомленням відомства, один з інструментів, який використовується для утримання національної валюти від інфляції до першого кварталу 2020 року.

Чи можна розцінювати дорожнечу кредитів, як заклик населення тугіше затягнути пояси?
Хоч уряду і вдалося сповільнити інфляцію, рівень цін і оплата комунальних послуг стрімко ростуть. Додайте до цього міграцію працездатного населення в країни Європи з більш високим рівнем економічного розвитку, а також політичні чинники: наближаються вибори Президента і вибори в парламент. З упевненістю можна сказати, що сукупність цих факторів – доброчинна грунт для дестабілізації цін. Обивателям є над чим замислитися, плануючи свій бюджет і вже тим більше погоджуючись на кредитні зобов’язання.

Втішні прогнози

Як повідомляють представники влади, валютні резерви України практично не зменшилися за 2018 рік і залишаються на рівні 20,8 мільярдів доларів. Примітно, що не планується зменшення цієї суми і в 2019 році, так як виплати боргових зобов’язань будуть здійснені за допомогою Світового банку та Євросоюзу.

Така позитивна динаміка дозволяє Нацбанку планувати зменшення ставки за кредитними зобов’язаннями до кінця 2019 року приблизно на 5%.

21 Березня 2019, 20:35

Додати коментар