У Верховній Раді заговорили про девальвацію гривні

Гривня, девальвація, курс гривні до долара

У комітеті з питань політики в сфері фінансів, податків та митних зборів вважають, що гривня поступово впаде в ціні на 10%, але нічого страшного в цьому немає.

Як пояснюють у відомстві, національна валюта переоцінена приблизно на 10%, тому якщо вона просяде на цю величину – це буде закономірно. Однак, як підкреслюють в комітеті, це питання знаходиться виключно в компетенції держрегулятора – НБУ.

Також в комітеті відзначили, що неконтрольовані емісія і девальвація навряд чи відбудуться – в даний момент для цього немає ніяких передумов.

Нагадаємо, раніше британські аналітики з The Economist розрахували реальну вартість гривні неофіційним способом – за допомогою так званого «індексу «Бігмака». Згідно з ним, гривня недооцінена на 62% і курс української нацвалюти до долара має становити 10-11 гривень.

А новий голова НБУ Кирило Шевченко вважає нинішній курс «нормальним» незважаючи на те, що гривня за останній тиждень потроху втрачає в ціні, і не бачить резонів виходити на Міжбанк з валютними інтервенціями.

Джерело: «Перший діловий телеканал»

21 Липня 2020, 12:26

Додати коментар