Стало відомо, скільки українців мають рахунки у банках

Банківська картка, банківський рахунок

Гендиректор українського представництва компанії Mastercard Інга Андрєєва в ході презентації онлайн-платформи “Дія.Бізнес” заявила про те, що 63% повнолітніх громадян України мають рахунки у банках. Статистика не найгірша, але могло б бути і краще.

Для порівняння Андрєєва навела аналогічні дані по країнах Скандинавії і Великобританії. Там рівень фінансової інклюзії доходить до 100%. Менеджер відмітила, що чим більше людей користуватиметься банківськими рахунками, тим вище буде рівень ВВП, і що Міністерство цифрової трансформації зараз намагається донести до населення, що онлайн-банкінг – це безпечно і зручно.

В цілому, за словами Андрєєвої, за об’ємом безготівкових переказів Україна знаходиться на загальносвітовому рівні – їх вже більше 50% (5 років тому було лише 25%), 75% торгових транзакцій здійснюється за допомогою банківських карток. POS-терміналів в Україні встановлені близько 333 тисяч (90% – безконтактні), тобто на 1 тисячу чоловік – 8,4. У країнах Європи показник значно вищий – 26 терміналів. Тому Україні є до чого прагнути.

Джерело: УНІАН.

28 Лютого 2020, 15:32

Додати коментар