Стало відомо, наскільки затребувані дешеві кредити для малого і середнього бізнесу

Держпрограма доступних кредитів "5-7-9"
7 Травня 2020, 11:38

В прес-службах державних банків, що видають кредити малому і середньому бізнесу за програмою “5-7-9”, розповіли, що хоч заявок поступає і багато, далеко не усі підприємці в змозі виконати необхідні умови.

Так, і в “Ощадбанку”, і в “Приватбанку” говорять про одне: тих, що бажають отримати кредит по пільговій ставці – досить велика кількість, але треба розуміти, що держпрограма має на увазі лише компенсацію відсоткової ставки, а не якісь преференції в розгляді. Іншими словами, для того, щоб отримати гроші, треба надати чіткий бізнес-план, усю необхідну документацію, та й просто відповідати базовим вимогам позичальника, а з цим частенько бувають проблеми.

Якщо ж брати точні дані, то в “Ощадбанку” за 3 місяці видали близько 140 доступних кредитів на загальну суму в 87 мільйонів гривен, в середньому кожен позичальник бере 650-700 тисяч гривень на 3-5 років. “Приватбанк” же отримав близько 5 тисяч заявок, з яких лише 1160 відповідали вимогам.

Нагадаємо, що державна програма доступних кредитів для малого і середнього бізнесу “5-7-9” стартувала в лютому поточного року. Спочатку в ній брали участь 4 держбанки, але на кінець квітня виявили бажання приєднатися ще 13 установ. Якщо в перші тижні роботи програма викликала інтерес і підвищений попит, то зараз активність впала – багато в чому через посилення вимог до позичальників у зв’язку з карантином і невизначеністю.

Джерело: “РБК-Україна”.

Додати коментар