Декілька банків порушили умови фінмоніторинга і потрапили під санкції НБУ

НБУ, головний корпус

Держрегулятор наклав штрафи на 3 банківських установи, загальна сума – 1 мільйон гривень. Причиною є невиконання вимог законодавства відносно фінансового моніторингу.

Так, “ПІБ” недостатньо глибоко аналізував финоперации з урахуванням риск-ориентированного підходу, за що поплатився 200 тисячами гривень. “А-Банк” порушував процедуру надання даних інспекційній службі, а також недостатньо ретельно перевіряв клієнтів, давав статистичні дані з помилками і допускав недбалості в роботі з внутрішньої документації – за усе це Нацбанк виписав штраф в 400 тисяч гривень. На аналогічну суму за аналогічні ж порушення був оштрафований банк “Львів”, крім того, НБУ виніс йому попередження за невиявлення приналежності клієнта до національних публічних діячів і невиявлення операцій, які подлегают фінансовому моніторингу.

Нагадаємо, в січні поточного і грудні минулого року під штрафи із-за порушення умов фінмоніторинга потрапляли “Аккордбанк” і банк “Земельний капітал”. З установ стягнули по 2,3 мільйона гривень.

Джерело: прес-служба НБУ.

2 Березня 2020, 10:32

Додати коментар