Реальні відсоткові ставки за кредитами готівкою

ставки за кредитами готівкою

Реальні ставки за кредитами готівкою складають до 80% річних

Банки утаємничують реальний дохід від кредитів, які видають. Компенсація такого явища чинна за умови страхування, яке є обов’язковим та різноманітних комісій.

Зазначимо, що тенденція спаду середньої реальної вартості позик зійшла нанівець через вихід на арену ринку нових гравців з більш значними ціновими запитами.

За відомостями на 2017 р. від сайту «Простобанк Консалтинг» середня реальна вартість позики готівкою (без застави) у гривнях залежала від строку: на 1 рік – 80,42% річних, на 2 роки – 79,39 %, на 3 роки – 75,73%, на 5 років – 62,39% річних.

У грудні 2016 року така тенденція до повільного спаду середніх ставок по готівкових кредитах зупинилася. Банки-кредитори прийняли до своїх лав двох гравців.

Таким чином, лише 12,62% річних склала середня номінальна ставка по готівкових кредитах строком на 1 рік станом на 29.03.2017 р. Інші витрати позичальника замість того, щоб піти на сплачення боргу, були «сховані» в темних шухлядах, якими є одноразові комісії (в середньому 1,95% від суми кредиту), щомісячні комісії (в середньому 2,7% від суми), страховий тариф (середній відсоток від суми – 0,58 щомісяця).

Укрсоцбанк, МАРФІН БАНК, Forward Bank, VS Bank, ПУМБ, Укргазбанк видають кредити під номінальні 0,01% або 0,1% річних. Таких банків тільки 6 з 19-ти. Але і у цих шести нівелюється низька номінальна ставка додаткових платежів по кредиту.

Тільки один банк може похвалитися браком будь-яких комісій за кредитом. Це Райффайзен Банк Аваль. Але і тут є своя ложка дьогтю –номінальна ставка в цьому банку становить аж 39,96% річних, яка зараз відома як максимальна номінальна ставка на ринку. Ще й потрібно до неї долучити страховий тариф у розмірі 0,7% річних. Програма банку, видно, була розрахована лише на тих клієнтів, які отримують послуги по зарплатних проектах.

Отже, оцінити корисність такого кредитування можна тільки у разі знання реальної вартості кредиту, максимальне значення якої для готівкових кредитів терміном на 1 рік сягає аж 180,37% річних.

16 Травня 2017, 19:41

2 коментарі

Марина Яценюк

Який можна зробити висновок з цієї статті? Такий, що з банками краще не мати ніяких справ, а якщо кошти потрібні – зайняти у родичів чи друзів, або ж що-небудь продати. Бо суцільний обман це все.

Леонід Макарович

Все це й раніше було відомо. Треба лише уважно читати умови кредитного договору, щоб ці відсотки не виявилися неприємним сюрпризом для.

Додати коментар