Попит на кредити нормалізується до середини осені

Кредити в Україні
28 Липня 2020, 11:02

Українські банки сподіваються на те, що стандарти кредитування будуть спрощені і протягом найближчих трьох місяців кредити будуть брати в докризових обсягах. Про це свідчать дані опитування, яке провів Нацбанк.

Якщо дивитися на статистику по II кварталу 2020 року, в той період, коли карантинні обмеження були в розпалі, то можна побачити різке падіння попиту на кредити. У III кварталі ситуація трохи покращилася, але в основному за рахунок представників малого та середнього бізнесу, які мали потребу в запасах коштів та оборотному капіталі, а також в реструктуризації старих боргів. Також роль зіграла програма «5-7-9», по якій надають не тільки дешеві кредити, а й певні преференції постраждалим в результаті карантину підприємствам. А ось інтерес звичайних громадян до кредитів вже четвертий квартал поспіль знаходиться на стабільно низькому рівні.

У свою чергу, банки посилювали вимоги до позичальників виходячи з прогнозованого погіршення платоспроможності позичальників, але сподіваються, що економічна ситуація в Україні допоможе їх пом’якшити в найближчі три місяці.

Джерело: прес-служба НБУ

Додати коментар