Попереднє керівництво НБУ потрапило під вогонь критики Мінекономрозвитку

Будинок уряду, Київ, Мінекономрозвитку

Спекуляції, дії, що призвели до падіння ВВП, неграмотна монетарна політика – неповний список «гріхів», в яких в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства звинуватили НБУ періоду, коли його очолював Яків Смолій.

Так, в Мінекономрозвитку дотримуються тієї позиції, що інфляція повинна співвідноситися з обліковою ставкою і бути вище, ніж в країнах ЄС. Але між цими показниками була величезна розбіжність і, як вважають у відомстві, неспроста: це було необхідно для того, щоб спекулювати на облігаціях внутрішньої держпозики структурам, пов’язаним з керівництвом НБУ.

У відомстві підкреслили, що Нацбанк не збирався опускати облікову ставку нижче 10% річних – це вдалося зробити тільки після багатогодинних дискусій з президентом і представниками Кабінету Міністрів.

Також, на думку Мінекономрозвитку, рівень інфляції надто занижений – він повинен становити не менше 9%, а не 1,7-2%, що є на сьогоднішній день.

Нагадаємо, сьогодні в НБУ обговорюється питання про зниження облікової ставки до 5% з метою збільшити темпи зростання інфляції.

Джерело: «Перший діловий телеканал»

23 Липня 2020, 12:30

Додати коментар