Обсяг кредитних портфелів українських банків продовжує падати

Кредити в Україні та карантин

Незважаючи на те, що і комерційні банки знижують відсоткові ставки, і держава намагається пожвавити кредитування пільговими програмами, кількість виданих кредитів зменшується від місяця до місяця.

У цифровому вираженні обсяг виданих банками позик з початку 2020 року зменшився на 14 мільярдів гривень і 100 мільйонів доларів. Експерти вважають, що на це вплинуло три фактори, безпосередньо пов’язаних з карантинними обмеженнями. По-перше, самі громадяни стали більш обережно витрачати гроші, відмовившись від більшості планів, пов’язаних з будь-якими великими витратами і дорогими придбаннями. По-друге, під час карантину не працювали ТРЦ і магазини побутової техніки, де, як відомо, є можливість придбати товар в кредит. По-третє, самі банківські установи, побоюючись збільшення кількості проблемних кредитів в майбутньому, посилили вимоги до позичальників, в результаті чого кредит зараз отримати не так-то просто.

Проте, експерти бачать в даній ситуації і позитив: фінансова грамотність українців за час карантину підвищилася і в майбутньому вони будуть більш виважено підходити до вибору кредитної пропозиції.

Джерело: Delo.ua

6 Серпня 2020, 13:16

Додати коментар