Милованов: облікова ставка 7% до літа – реальність

Напередодні у Верховній Раде відбулося засідання парламентського комітету з питань економічного розвитку, в ході якого глава профільного міністерства Тимофій Милованов заявив про готовність Нацбанку понизити облікову ставку до 7% річних вже до середини 2020 року, а не до його кінця, як було заплановано.

Милованов відмітив, що нинішня макроекономічна ситуація складається для України досить сприятливо і понизити облікову ставку до 7% можна на півроку раніше, ніж це спрогнозував держрегулятор. Розмір ставки в 7% дасть ринку капіталу імпульс до розвитку.

Варто сказати, що Нацбанк приймає рішення по зміні облікової ставки самостійно, без урядового впливу, на зборах комітету з питань монетарної політики.

Нагадаємо, останній раз НБУ змінював рівень облікової ставки в січні 2020 року, коли понизив її з 13,5% до 11%. Фахівці бачать в зниженні ставки позитивний ефект: доступ до грошей дешевшає, відповідно, знижується вартість кредитів. Правда, падає доходність облігацій внутрішньої держпозики, але це компенсується підвищенням попиту на них.

Джерело: УНІАН.

21 Лютого 2020, 13:16

Додати коментар