
На початку 2020 року долар вчинив ривок вгору: якщо другу половину 2019 року гривня зміцнювалася, то за січень курс долара виріс з 23,2 гривень до 25 гривень. У Нацбанку прокоментували цю ситуацію і пояснили, що на девальвацію гривні вплинула сукупність відразу декількох чинників.
На початку року експортерам відшкодовували ПДВ, тому вони у поточному місяці не виходили на валютний ринок, щоб продати долар, відповідно, зменшилася його пропозиція – це позначилося на вартості у бік збільшення.
Вплинули на курс і імпортери, які після минулих свят заповнюють запаси своїх товарів, скуповуючи їх, само собою, за іноземну валюту, у зв’язку з чим попит на неї підвищується.
У держрегуляторі відмітили, що на здешевлення гривни вплинули тільки природні чинники ринку. Політика НБУ мінятися жодним чином не буде – згладжуватимуться виключно надмірні коливання.
Нагадаємо, раніше в Нацбанку коментували зростання курсу гривні в минулому році. Відзначалося, що вдало сформувалися ціни на світових ринках: на товари (агропромислового комплексу), що експортувалися Україною, вони були високими, а на ті, що імпортуються (в основному, енергоресурси) – впали. Також гривну зміцнили іноземні інвестиції у боргові облігації і продаж валюти держкомпаніями.
Джерело: hromadske.
4 Лютого 2020, 15:21
Додати коментар