НБУ назвав новий неплатоспроможний банк, що входить до числа великих банків України

24 Червня 2015, 15:06

Список неплатоспроможних банків поповнив київський банк «Фінансова ініціатива». Ця новина з’явилася на офіційній сторінці НБУ в Facebook.
Як пише регулятор, банк «Фінансова ініціатива» перебував в умовах нестабільної обстановки на фінансовому ринку. Починаючи з квітня, були зроблені дії щодо нормалізації ситуації, включаючи докапіталізацію банку. Банк докладав зусиль, щоб привести в рівновагу ліквідність і відновити платоспроможність, однак в умовах кризи це не вдалося виконати. Починаючи з лютого 2015 року та по 23 червня 2015 відтік коштів тривав. За 180 днів, банк не зміг привести свою діяльність у відповідність до вимог законодавства, а також відповідно до нормативно-правових актів НБУ.
Згідно із законодавством України, банки, що мають статус неплатоспроможних, переходять під управління Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), відповідно буде призначена у банку тимчасова адміністрація. За словами НБУ, вкладники неплатоспроможного банку зможуть отримати свої кошти в повному обсязі, якщо цифра не перевищує гарантовану суму. До таких відносяться 92% людей або близько 59 тисяч чоловік. Загальна сума відшкодування, яку ФГВФО планує повернути вкладникам, становить понад 3,7 млрд. грн.
Нагадаємо, що ПАТ «Банк «Фінансова ініціатива» входив до числа великих банків України і, маючи активи на суму 19 175 млрд. грн., займав ще в квітні 16 місце з 133 діючих банків.
Банк належав ТОВ «Інвест-Сервіс» та управлявся бізнесменом Олегом Бахматюком.

Додати коментар