На що найчастіше люди беруть онлайн мікрокредити в Україні?

На що найчастіше беруть мікрокредити

В умовах непростого сучасного життя часто потрібні гроші до зарплати, коли треба «перехопити» на 3-4 дні невелику суму. У більшості випадків в таких ситуаціях на допомогу приходять друзі і знайомі, але, іноді і у них в кишенях «порожньо». В якості реальної альтернативи короткочасного займу у друзів можна розглянути Укрпозику (мікрокредит) в МФО.

Кредит онлайн в МФО можна оформити протягом 1 години в будь-який час дня і ночі. Для цього буде потрібно лише український паспорт і ідентифікаційний код. Якщо оформляється кредит на карту, то потрібна буде ще й банківська карта будь-якого українського банку.

На що найчастіше беруть мікрокредити

Згідно з наявною статистикою, більшість взятих онлайн кредитів в МФО йдуть на повсякденні витрати: комуналку, оплату навчання, купівлю продуктів, ліків та ін. На другому місці йде цільова покупка побутової техніки та електроніки (холодильники, телевізори, пральні машини). На третьому місці за популярністю кредитування йде ремонт квартир і будинків. Невеликий відсоток мікрокредитів оформляється для оплати дорогого медичного лікування, а також на покупку енергозберігаючого обладнання, матеріалів, і установку вікон.

Хто найчастіше бере мікропозику

З великим сумом можна констатувати факт, що найгірше живуть сільські жителі, близько третини взятих мікрокредитів припадає на жителів сільської місцевості. Вже так історично склалося, що і за часів Радянського Союзу село перебувало на «другому плані», нічого не змінилося і після розпаду СРСР. Середній вік сільських жителів стрімко зростає, невеликі села вимирають і зникають з карти.

За селом йдуть жителі маленьких провінційних міст з населенням до 5000, на їх частку припадає 23% від усіх оформлених мікрокредитів. На третьому місці в плані «бідності» стоять жителі мегаполісів, які оформили 21% мікрокредитів від їх загальної чисельності. Найбільш «заможні» в Україні вважаються жителі середніх населених пунктів з чисельністю від 100 до 500 тисяч. На їх частку припадає лише 17% мікрокредитів.

Мікрокредитування популярно більше у сімейних пар (73%), при цьому, на жінок оформляється трохи більше короткострокових кредитів, ніж на чоловіків (54% на 46%). Найрідше за мікрокредитами звертається молодь до 29 років (14%), найбільша потребує грошах категорія населення (39%), це люди передпенсійного та пенсійного віку (старше 50 років).

За рахунок чого йде погашення кредиту

Найчастіше кредити гасяться з заробітної плати позичальника, набагато рідше – з пенсій або інших джерел доходу. Найрідше погашення кредитів здійснюється за рахунок «соціалки».

Таким чином, можна констатувати факт, що найскладніше в Україні живеться літньому сільському жителю, який зазнає серйозних фінансових труднощів і змушений їх вирішувати за рахунок кредитування в МФО. Найкраще до сучасного життя пристосувалася молодь, яка проживає у великих містах, оскільки тут знайти роботу особам молодого віку не складає великої проблеми.

5 Вересня 2021, 14:12

Додати коментар