Кабмін збирається продовжувати співпрацю з НБУ з метою здешевити кредити

Денис Шмигаль, голова українського уряду

Голова українського уряду Денис Шмигаль заявив, що при новому голові Нацбанку Кирилі Шевченко конструктивна співпраця їхніх відомств триватиме.

Шмигаль наголосив, що однією з найголовніших завдань спільної з госрегулятором роботи є здешевлення кредитів для бізнесу. Чиновник підкреслив, що на них є великий попит і завдання Кабміну з НБУ – створити для українських банків умови для видачі дешевих бізнес-позик.

Також прем’єр торкнувся теми зниження ставки по іпотечним кредитам. За його словами, ставка в 10% до кінця поточного року – не фантастика, а реальність, незважаючи на кризові явища, спровоковані пандемією коронавируса і супутніми карантинними обмеженнями. Шмигаль зазначив, що метою є пожвавлення кредитування як серед населення, так і бізнесу.

Нагадаємо, в червні Шмигаль заявляв, що гіпотетичне зниження іпотечної ставки до 10% річних – не межа, в ідеалі її розмір повинен складати 7%, а то і 5%. А в Мінфіні рапортують про те, що зниженню ставки заважає законодавство в сфері реєстрації за місцем проживання.

Джерело: «УНІАН»

22 Липня 2020, 10:44

Додати коментар