Голова “Укрпошти” обурився ініціативою НБУ здійснювати соцвиплати безготівковим способом

Ігор Смельнський, генеральний директор "Укрпошти"

Напередодні в НБУ виступили із заявою про необхідність переведення всіх виплат, у тому числі і соціальних, на безготівковий розрахунок. Голова “Укрпошти” Ігор Смелянський досить жорстко пройшовся по цій ініціативі у своєму Facebook-пості.

Смелянський написав, що банківські відділення є тільки в 6% населених пунктів України, в віддалених селах немає навіть банкоматів, ті ж пенсії люди отримують виключно готівкою на пошті. Якщо ж і в звичайний час дістатися до райцентру коштувало й часу, й істотних грошей, то яким чином люди їздитимуть за грошима, на які їм потрібно прожити, в період карантину, – ставить питання Смелянський.

Крім того, керівник “Укрпошти” нагадав, що фінансова грамотність українців як і раніше залишається на низькому рівні: так, 56% усіх розрахунків здійснюються за допомогою готівки, а 37% громадян не мають банківського рахунку взагалі.

Смелянський також нарік на те, що ще 3 роки клопотав про надання “Укрпошті” можливості відкривати банківські рахунки, але його не почули, і запропонував дати керівництву НБУ урок фінансової грамотності з виїздом в одно з сіл Київської області, щоб показати на прикладі, чому їх ініціатива безглузда.

Раніше в Нацбанку заявили, що готівка може бути переносником коронавіруса і звернулися до Кабміну і органів місцевого самоврядування з проханням перевести виплати зарплат, пенсій і інших нарахувань у безготівкову форму.

Джерело: акаунт Ігоря Смелянського в соціальній мережі Facebook.

23 Березня 2020, 14:45

Додати коментар