Експерти розповіли, коли економіка України почне зростати

Економіка України, криза, прогнози, експерти

Мінекономрозвитку рапортує: за 5 місяців 2020 року ВВП нашої країни обвалився на 5,9%. Правда, через ослаблення карантину в травні падіння трохи сповільнилося, але в цілому тенденція вкрай негативна.

У відомстві підкреслили, що відкриття торгових центрів, ринків, кафе і ресторанів зробило позитивний вплив, але в цілому на економіку України впливають глобальні процеси, такі, як занепад цін на сировинні товари, скорочення переказів від українців, що працюють за кордоном, відтік зарубіжних інвестицій.

Аналітики вважають, що єдина надія для економіки України в 2020 році – це аграрний сектор: якщо зернові добре вродять, то вдасться трохи згладити наслідки кризи.

Економіст Олександр Охріменко вважає, що українська економіка в поточному році впаде на 10% – це обумовлено карантином і бездіяльністю влади, які не мають чіткого антикризового плану. А заступник голови НБУ Катерина Рожкова попередила, що повторної зупинки, як це було на початку карантину, економіка нашої країни просто не переживе.

У МВФ прогнозують, що в 2021 році економіка України трохи, але виросте – приблизно на 1%. А у 2022 зростання буде вже більше вагоме – 3%.

Джерело: «Голос.ua»

17 Липня 2020, 09:40

Додати коментар