Експерт розповів, як зниження облікової ставки відіб’ється на національній валюті

Гривня - нацвалюта України
6 Травня 2020, 11:51

Провідний аналітик компанії “Альпарі” Максим Пархоменко запевняє – зниження облікової ставки НБУ до 8% ніякого негативного впливу на стан гривні не зробить.

Пархоменко пояснив, що в теорії пониження облікової ставки може вплинути на котирування гривні – за рахунок тих, хто бере кредити в українській нацвалюті, обмінює і пересилає у високоприбуткові регіони. Але на практиці ніякого впливу на курс гривні не буде – за рахунок транзакційних витрат.

Експерт підкреслив, що якщо брати досвід країн світу (навіть не обов’язково передових), то можна помітити, що центральні банки там понизили облікову ставку практично до нульової відмітки – з метою підтримки економіки під час кризи. Україна поки що не може собі дозволити подібне, тому ставка в 8% річних – це збалансована величина, але оптимальною Пархоменко вважає облікову ставку в 5% річних. За його словами, такий розмір ставки стимулював би іпотечне кредитування, яке б пожвавило будівництво, а воно вже – цілих 16 суміжних галузей економіки. Також відкрився ринок землі, так що усі перераховані чинники могли б привести до значного зростання ВВП.

Нагадаємо, у кінці квітня держрегулятор понизив облікову ставку з 10% до 8% річних і до кінця року існує реальний сценарій, при якому ставка опуститься до 7%.

Джерело: “Укрінформ”.

Додати коментар