Експерт розповів про можливих кандидатів на пост голови НБУ

НБУ, головний корпус
8 Липня 2020, 10:10

Михайло Кухар, який є провідним економістом Ukraine Economic Outlook, поділився інсайдерською інформацією про коло кандидатів на пост голови Нацбанку.

За його словами, в Офісі Президента головою хотіли бачити або Богдана Данилишина, який очолює Раду НБУ, або голову «Укргазбанку» Кирила Шевченка. Однак західні партнери категорично відкинули ці кандидатури.

Далі вибір припав на голову «Райффайзенбанк-Аваль» Володимира Левчука, але тут вже не захотів сам кандидат. Тому вибирають зараз з даної трійці: Дмитро Сологуб (один з членів правління держрегулятора), Володимир Рашкован (заступник директора групи країн в МВФ) і Сергій Круглик (беззмінний керівник міжнародного департаменту НБУ).

Кухар стверджує, що головним критерієм, від якого відштовхуються при виборі нового керівника Нацбанку, є найменший зв’язок з Гонтаревої, Смолієм і Порошенко. А так як Рашкован, по суті, людина Гонтаревої (прийшов в НБУ разом з нею), а Сологуб працював з усіма керівниками, то, швидше за все, пост голови Нацбанку займе саме Круглик.

Новий голова НБУ повинен бути такою фігурою, яка б влаштувала МВФ, щоб не зірвалася кредитна програма. А Круглик – досвідчений дипломат, з 1993 року працював як в МЗС, так і в НБУ на різних посадах. Репутація серед міжнародних партнерів у нього бездоганна і це, безумовно, додасть йому вістів, – підсумував Кухар.

Джерело: «Українські новини».

Додати коментар