Для голосування за “антиколомойським” законом розроблять особливий механізм

Руслан Стефанчук, запред ВР
13 Квітня 2020, 14:28

Віце-спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук розповів, як саме ухвалюватиметься закон про регулювання банківської діяльності з урахуванням рекордної кількості правок, внесених депутатами.

Нагадаємо, що після того, як закон, який охрестили в народі “антиколомойським” (одним з його фундаментальних положень є заборона повернення націоналізованих банків колишнім власникам – саме те, що хоче провернути з “Приватбанком” Ігор Коломойський), був ухвалений в першому читанні, депутати, близькі до одіозного олігарха, піддали його “правочному спаму”. Всього було запропоновано близько 16 тисяч змін – такого не було за все 28 з гаком років української незалежності. При цьому сам Коломойський заперечує будь-який вплив на народних обранців, заявивши, що поправки вносили “найчесніші і справедливіші депутати”.

Власне, зроблено це було з метою подовжити процес розгляду, тим самим поставивши під загрозу співпрацю України з МВФ, який назвав ухвалення “антиколомойского” закону однією з головних умов разом з відкриттям ринку землі. Тому, за словами Стефанчука, при розгляді буде застосований метод “тетрису”. Він базується на тому, що регламентом Верховної Ради передбачено автоматичне відхилення поправок, дублюючих вже розглянуті і прийняті. Відповідно, профільний комітет згрупує усі схожі по сенсу правки і після прийняття одній – інші будуть відхилені. Це, безумовно, прискорить процес, але потрібен час на складання такої звідної таблиці.

Також Стефанчук підкреслив, що подібні дії депутатів необхідно надалі присікти на законодавчому рівні – у них має бути стимул працювати не над кількістю, а над якістю змін.

Джерело: “Апостроф”.

Додати коментар