Дефолт Україні не загрожує, – Денис Шмигаль

Премьер-министр Украины Денис Шмыгаль
12 Травня 2020, 12:50

Голова українського уряду дав розгорнуте інтерв’ю німецьким журналістам, в якому оцінив те, наскільки реальний дефолт в Україні, і розповів про перспективи співпраці з Німеччиною.

Так, за словами Шмигаля, вірогідність дефолту прагне до нуля, бо усі фінансові утруднення України вирішить кредит від МВФ у розмірі 5 мільярдів доларів, для зриву видачі якого немає ніяких передумов – діалог з Фондом проходить дуже конструктивно. Також український прем’єр відмітив той факт, що економіка країни зараз куди стійкіша і криза, спровокована пандемією коронавіруса, буде перенесена легше, ніж в минулі роки.

Розповів Шмигаль і про україно-німецьку співпрацю. Чиновник відмітив допомогу Німеччини в переговорах з МВФ, Всесвітнім банком і ЄБРР, а також підкреслив, що майбутня бесіда з канцлером ФРН Ангелой Меркель (нажаль, по відеозв’язку – через обмеження, пов’язанні з коронавірусом) – сигнал про велику довіру до нинішнього уряду України. Надалі Шмигаль чекає на клопотання Німеччини перед Комісією ЄС для отримання кредиту у розмірі 1,4 мільярдів євро, а також фінансової допомоги у розмірі 150 мільйонів євро від німецької Кредитної установи для відновлення. Ці кошти підуть на підтримку малого і середнього бізнесу, постраждалого через карантинні обмеження, і на відродження зовнішньої торгівлі, якій завдано серйозного удару через закриті кордони.

Джерело: «Хвиля» з посиланням на німецьке видання Handelsblatt.

Додати коментар