Якщо особа взяла кредит і померла, на кого переходить борг по кредиту?

До кого переходить кредит якщо особа, яка брала кредит померла

Саме таке питання поставив відвідувач нашого сайту. Відповідаємо. У даному випадку існує декілька варіантів:

1. За наявності поручителя – кредит і боргові зобов’язання переходять до поручителя.

2. При наявності застави – застава має бути продана з аукціону. Однак, якщо позичальник був застрахований від смерті, то страхова компанія зобов’язана виплатити частину неоплаченого кредиту. Саме з цією метою страхування від смерті може бути цікавим самим потенційним спадкоємцям. Зрозуміло, страхова компанія буде «сперечатися», тому обов’язково варто справу доводити до суду.

3. У разі успадкування власності померлого позичальника боргові зобов’язання можуть лягти на плечі спадкоємця, так як майно, яке раніше належало позичальникові, тепер знаходиться у нього. Таким чином успадковуються і зобов’язання теж. Цей пункт дуже слизький і при бажанні можна «викрутитися» і «ухилитися», «підробити чеки» і все що завгодно, залежно від ситуації, об’єктів спадкування, суми кредиту, того, хто спадкоємець, та чи було право успадкування взагалі, і так далі… Крім сказаного не варто забувати, що всі угоди банку і без того застраховуються і перестраховуються, але жадібність може змусити банк почати на вас «гоніння» і «переслідування». Отже, при будь-якій спробі «наїзду», «шантажу» або погроз з боку банку, вам варто радити цьому банку звертатися до суду і тільки там (!) вирішувати будь-які питання.

Та ще: наполегливо не рекомендується боятися і піддаватися на погрози і провокації з боку банків, якщо тільки ви не поручитель померлого. – У будь-якій конфліктній ситуації ви не зобов’язані свідчити проти себе, проти рідних і близьких і не зобов’язані погоджуватися зі словами будь-якого співробітника банку і взагалі з будь-якою іншою людиною. Для цього є суди. Користуйтеся ними і порадьте  банку йти саме туди.

73 Коментарів

Анонім

Доброго дня чи можу я закрити кредит чоловіка

  Експерт з кредитування

  Можете.

Юлія

Доброго дня! Якщо у Вас помер родич і Ви тепер маєте платити за нього кредит – напишіть будь ласка мені на електронную адресу
jul-makarenko@ukr.net
Спробуємо допомогти!

Ірина

Ірина.Моя сестра мала онлайн кредит. вона померла .чи можуть з мами вимагати повернення кредиту.

Маряна

Доброго дня. На мого чоловіка повісили два кредити яких він не брав. він навіть не знає що то за банки. Як нам вияснити що за банки і хто брав кредити? дякую

  Експерт з кредитування

  Якщо Вам телефонують колектори, вони повинні представитися та сказати який банк вони представляють. Якщо вони відмовляються це робити, то це звичайні шахраї, не треба навіть зважати на таке.
  Ви можете звернутися в поліцію, перед цим записавши розмови за даними особами на диктофон.
  Якщо Ваш чоловік дійсно брав ці кредити, то треба їх оплатити.
  Але ця справа не відноситься до теми нашої публікації.

  НАГАДУЄМО ВСІМ! Ми не надаємо юридичних консультацій. Це може зробити тільки професійний юрист і ТАК, ЗА ГРОШІ. Безкоштовні консультації в інтернеті можуть призвести до ще гірших наслідків.

Люда

Доброго дня скажіть пожалуста чого мені очікувати якщо я взяла мікро кридит на 30 днів але сталася зі мною біда операція на яку пішло більше 15 тисяч і щас нема чим повернути а кридитори нехочуть іти на уступки і почикати.Що робити мені в цій ситуації.Погрожують мене розбавити материнських прав і щоб я відсиділа за 5000яких брала а пиня становить на три тисячі більше.Що робити ?

  Експерт з кредитування

  За грати за таку суму Вас не посадять, дітей також не заберуть. Але раджу Вам якнайшвидше виплатити борг, домовившись з кредитором, або проконсультуватися з юристом.

Олена

Як отримати гроші з універсальної картки людини, яка померла,( мого батька) якщо картку зїв банкомат?

  Експерт з кредитування

  Звернутися до банку.

Сергий

Взяв кредити в банках, лишився роботи, син прийшов з АТО , проблеми. Банки погрожують описати майно що робити?

  Експерт з кредитування

  Сергію, Вам потрібно до юриста. Вже неодноразово казали. Ми поважаємо Героїв АТО, але, нажаль не можемо Вам допомогти. Це може зробити лише кваліфікований юрист.

Марина

Доброго дня..підкажіть будь ласка чи повинна моя мати платити кредит за покійного брата…через рік після його смерті подзвонили з банку і сказали про заборгованість …коли йому видавали пенсійну картку то видали і кредитну якою він користувався..ми про це не знали…батьки померли ,а сім’ї в нього не було

Марина

Доброго дня…підкажіть будь ласка чи повинна моя мати платити кредит за покійного брата..йому разом з пенсійною карткою видали кредитну і через рік після смерті подзвонити і вимагають погашення кредиту…ми за нього нічого не знали…батьки померли а сім’ї в нього не було…

Юлія

Мій батько мав кредитну картку,про яку незнали ні я,ні моя мама.Батько помер.Через 4місяці вони подзвонили до мами і сказали що батько мусить сплатити 6 тис.грн з процентами.СкажІть будь ласка чи ми маємо відношення до цієї кредитної картки про яку ми не знали.

Виктория

Здравствуйте.Колекторская компания требует выплачивать долг по кредиту моей мамы,которая умерла в 2012г. Наследство (спадщину) ми не оформляли и не принимали. “Рухомого й не рухомого майна вона не мала”. Должна ли я платить по закону этот кредит? В 2012 году все документы о её смерти были предоставлены банку и было все улажено.Как попал долг к коллекторам не пойму.

Ігор

Скажіть будь-ласка ситуація наступна. Дав в борг гроші. Боржник написав боргову розписку. В суд не подавав. Але тепер гроші за боржника хоче віддати знайома людина. Може ця людина написати розписку що віддасть борг за боржника?

Людмила

Скажіть будь ласка чи має право банк зтягувати гроші з карточки заробітної плати померлого (в останній день, перед сметтю, на карточку померлого поступила ЗП, є довідка ), якщо у нього була кредитна карточка і залишився борг. Свідоцтво про смерть я віднесла в банк. Начислення % повинно було призупинитися. На запит натаріуса банк показує нуль по ЗП, на кредитці борг. Оформити спадщину на картки натаріус відмовляється так як там нуль, надає мені постанову про відмову. Мені, як спадкоємцю, виставляють борг, прислали претензію, а рух коштів відмовляють дати. Я хочу побачити за що я повинна сплатити. Мене цікавить куди подівалися кошти з картки ЗП. Претензію предявили в різні суми. Натаріусу одну, мені в 2.5 раза більше. Що робити?

  Експерт з кредитування

  Людмила, Вам треба звернутися до юриста по даному питанню. Це неоднозначна ситуація.

Світлана

У мене виникла така ситуація: померла свекруха, в неї була карта “Універсальна” на якій залишалась заборгованість, як з’ясувалось далі, кредитний ліміт був застрахований, але страхова закривати заборгованість відмовляється, так, як сам договір був закритий. Коли я запитала на підставі чого, мені відповіли, що не було проплати за місяць і страховка автоматично анулюється. Справа в тому, що коли мала бути проплата свекруха вже на той час померла. Свідоцтво про смерть, ми віднесли до приватбанку на протязі тижня після смерті, та в страхову компанію банк не повідомив. І тепер коли ми робимо документи про спадщину, нотаріусу вислали притензію від банка про заборгованість, тобто, як я зрозуміла, борг переходить тому, хто вступає на право спадщини. Як нам правильно вчинити і що робити в даній ситуації?

  admin

  Світлано, тут вже багато говорили про це: Вам треба до юриста.

олександр

дружина померла мала кредит 70 тисяч без поручителів хто буде його платити якщо в власності спільного майна немае чи його анулюють

Наталія

Скажіть будь-ласка маю кредити в декількох банках та кредитній спілці, але склалась ситуація, що на даний час виплачувати не можу, як можна захистити себе від “нападів”банківських працівників і чи мають вони право здійснювати візити на моє робоче місце та вимагати сплатити борг негайно.

Адміністратор

Важливо!
Доброго дня всім, хто задає аналогічні запитання.
Нажаль ми не можемо відповісти всім, тому що кількість запитань перевищує наші можливості, крім того, кожна ситуація, як правило індивідуальна. Ми радимо Вам обов’язково звертатися до юристів по таких справах та забезпечувати спеціаліста повним обсягом інформації та документів, що Ви маєте. Також обов’язково треба уважно роздивлятися договір між банком та людиною, яка померла. Краще за все це робити разом з досвідченою людиною. Інтернет – це дуже гарна річ, але на 100 відсотків розібратися в кожній ситуації та дати правильні відповіді на всі запитання, нажаль, наразі неможливо.
Дякуємо за розуміння, шановні користувачі!

Олександр

Брат у іншому місті без відома матері в Приватбанку взяв кредит кілька років назад і не виплатив його. Зараз набіг борг в 38 тисяч. Місце знаходження брата невідоме і банк вимагає щоб моя мама погасила цей борг. Чи має моя мати виплачувати цей борг і чи має банк право відібрати майно матері для сплати боргу якщо мій брат приписаний в її домі?

Мар"яна

Добрий день!В мене таке питання..померла мама ми з братом прийняли спадщину офіційно і кредит який мама мала перейшов на нас..деякий час ми його сплочували частинами,потім були деякі проблеми і ми не платили..а зараз прийшов вже лист зі суду що є ухвала суду і суд призначений на таке то число …підскажіть будь-ласка що тепер ми маємо робити чи іти на суд???Який саме може бути вирок суду чи погасити всю суму чи можливо буде домовитись сплачувати частинами?Чи можливо краще до суду сплатити всю суму,але в документах які прийшли зі суду пише що потрібно буде сплатити судовий збір..а якщо ми сплотимо до суду всю суму судовий збір всеодно потрібно буде платити?Дякую за відповідь!

Сергій

У мене кредит у декількох банках, зараз нема чим виплачувати. Що буде. Майна немаю. По приписці непроживаю

  admin

  Поки Вас не знайшли – нічого не буде. Коли знайдуть – будуть проблеми, але якщо нічого немає, то призначать виплачувати борг через суд, але не мають права не лишати Вам на життя (це вираховується) деяку суму грошей.

Ірена

Доброго дня.
Моя мама взяла кредит на суму 5тис.грн.та вона померла.Майна не мала,будинок в якому живу я і дві сестри які є інваліди з дитинства належав нашому дідусеві,а тепер я переоформила будинок із дідуся на себе.Чи повинна я оплачувати кредит моєї матері?

Надія

моя бабуся була поручителем. її дочка брала кредит,але дочка не має ніякого майна, а бабуся померла. все майно баби перейшло мені(внучці). чи мають право стягувати кредит з мене?

  Експерт з кредитування

  Надія, треба дивитися договір. В цілому мають, але в залежності від ваших прибутків та інших параметрів. Радимо Вам порадитися з юристом з цього питання.

Андрей!!!

При жизни Мама взяла кредит на телевизор, а мне(сыну) ничего не сказала!! Банк требует погашения от меня, а сумма уже большая!!!

Роксолана

А якщо у померлои небуло майна ,,, то що говорити банкам синови якого дуже часто турбують и погрожують

  Експерт з кредитування

  Роксолано, банки все одно будуть намагатися стягнути борг, але без судового рішення не мають права.

Аліна

Вітаю, а якщо кредит взяла особа, яка потім потрапила в місця позбавлення волі, чи мають право банки вимагати виплату від матері

  Експерт з кредитування

  Аліна, банки мають таке право бо кредит нікуди не дівається у такому випадку. Треба порадитися з юристом як правильно написати заяву до банку щодо припинення нарахування відсотків по кредиту враховуючи такі обставини.

Яна

Доброго дня. Склалась ситуація – помер чоловік. При житті мав 2 кредити на суму 35000 грн. Я маю двох неповнолітніх дітей. Майна чоловік не мав, бо квартиру, яку ми купили – зареєстрували на мене. Зараз знаходжусь у декретній відпустці, доходів інших не маю.

  Експерт з кредитування

  Шановні Юлія та дві Яни. Згідно зі ст. 1218, 1281 цивільного кодексу України, зобов’язання щодо погашення кредиту переходять до спадкоємців у повному обсязі у разі прийнятті їми спадщини. Дякуємо за Ваші питання.

яна

Бабуся брала кредит в кредитній спілкі Суперкредит, після її смерті хто повинен надалі його виплачувати,якщо мама(її єдина дочка) ще невступила в спадщину, баба не була застрахованою, договір складений на неї та поручителя

Юлия

Скажіть будь ласка, а якщо померла мама і залишила кредит, була розведяна з чоловіком, мала 2 дітей по 16-18 років які навчаються. Кому переходить кредит?

Василина

Здраствуйте! Скажіть, будь ласка, на кого переходить зобов”язання сплатити кредит, після смерті батька, у хаті якого приписані, але більше 20 років не проживають, дружина-інвалід та син? Також є ще старша донька (в будинку не приписана) Кредит швидкий (як я зрозуміла, без застави) – складав 200 чи 500 грн., але наросла пеня і тепер він складає 4 000 грн.

  Експерт з кредитування

  Василіно, борг переходить на спадкоємців у будь-якому разі. Але за такі суми не треба хвилюватися. Радимо Вам зв’язатися з компанією, яка видавала кредит та вирішити питання “полюбовно”, сплативши частину цієї суми (наприклад, 1000 грн, а там як домовитеся), але з письмовим підтвердженням від них, що до Вас більше не мають ніяких претензій.

Катерина

Доброго дня. В мене така ситуація. Мама при житті взяла 3 кредити – загальною сумою 45000 грн. Вона померла. ЇЇ чоловік відмовився від квартири, яка була спадком іквартира залишилась нам – 2ум донькам , мені 23 роки а моїй сестрі,я її опікун – 12 років.Мі живемоу двох. Я не вступала в права власності, не оформлювала спадок. Питання – чи можуть банки з мене питати ці 45000 грн?Юридично?

  Експерт з кредитування

  Катерина, поки ви офіційно все не оформили – не мають права. Коли зробите це – мабуть. Але тільки за рішенням суду, а не дзвінками від колекторів. Але радимо Вам краще за все проконсультуватися з юристом по даному питанню.

Ярослав

Добрий веріч! Таке питання? Був батько, (який помер) в нього залишився кредит, на 9 день після смерті перезвонили з банку, і сказали що він должен 12 200 грн, а через 4 місяці знову звінок, і долг 16 800 грн, питання чому після смерті нараховуються відсоки по кредиту

  Адміністратор

  Відсотки нараховуються в автоматичному режимі. Банк не припиняє нараховувати їх тому, що не знає що людина померла, чи знає, але борг все одно нікуди не дівається. Краще поспілкуватися з юристом про це питання.

Лариса

Батьки взяли кредит без застави, а по довідкам про доходи. Згодом, батьки стали банкротами і не мають можливості платити кредит, а щомісяця позичають гроші, щоб сплатити йогго. У нас немає майна – ні квартири, ні машини. Що буде, якщо перестати платити кредит?

  Експерт з кредитування

  Лариса, банк через суд буде намагатися будь-яким чином отримати свої гроші. Навіть якщо немає майна, суд може призначити виплати з зарплатні, але це не має перевищувати допустиий рівень (він вираховується індивідуально) прожиткового мінімуму. Краще за все звісно погасити кредит якщо на це є можливість. Також бажано не ховатися від банку та не чекати на рішення суду, а домовитися про часткове погашення.

Ілона

Вітаю! Мій батько мав кредитну карту у банку, і по ній є заборгованість. Борг списувався з пенсії,але він помер,у власності у нього була тільки 1/7 квартири, Чи має право банку або продати її( частину) або змусити спадкоємців виплочувати борг?

  Експерт з кредитування

  Ілона, банк має право у судовому порядку стягнути майно. Але якщо сума невелика, радимо її виплатити.

Аліна

Скажіть, будь ласка, якщо мені у спадок від чоловіка дістався кредит, необхідний пакет документів про його смерть я до банку надіслала, які мої подальші дії. Кредит був застрахований. Ось уже 3 місяці ніяких звісток ні від банку , ні від страхової. Термін прийняття спадщини спливає 27.07.2015. Чого можна очікувати далі?

  admin

  Аліна, звертайтеся до банку та до страхової. Ви не повинні просто сидіти, тому що штрафів за прострочені платежі ніхто не відміняв та банк може “не побачити” того, що у Вас сталося. Треба з’явитися чи подзвонити та все прояснити.

коля

Що робити якщо тато взяв кредит і помер ,що можуть зробити і хто буде сплачувати ?

  admin

  Миколо, будь ласка читайте уважно, тут вже було таке запитання.

Юлія

Скажіть будь ласка, якщо людина брала кредит, але померла. Поручителів не має. Залишилась одна мати, яка не має змоги виплачувати кредит, то як бути далі?

  admin

  Юлія, у нашій країні треба це ще довести, що мати неспроможна виплачувати. Однак у будь-якому разі поки офіційно від банку чи суду не прийде лист панікувати не треба. Якщо лист прийшов – уважно дивитися (можливо, з юристом) на те, що саме банк від Вас хоче та які законні підстави для цього є.

Оксана

Скажіть, будь ласка, онук прожив з його бабусею 89 рокі, він помер і залишився кредит, він громадянин іншої країни, після нього спадщини не має. З банку приходять говорять що спадкоємці повинні виплатити кредит ,бабуся пояснює, що спадьщини після нього не має.Батьки і брат громадянини іншої країни , і мешкають там ,бабуся в україні, дружини та дітей не має. Що робити? Працівники банку з погрозами приходять.

  Експерт з кредитування

  Оксано, вони повинні приходити не просто з погрозами, а з рішенням суду. Доки рішення суду немає, можете не хвилюватися. Але, радимо Вам знайтидоброго юриста. Можна їх з ним зустріти одного разу. Ви повинні зрозуміти свої права у цій ситуації. Це Вам може роз’яснити юрист та якщо судова справа буде допоможе.
  Але частіше за все коли у банки немає підстав подавати до суду він приходить чи присилає коллекторів. Але це не є законно, якщо за законом Ви не маєте віддавати кредит.

Оксана

Скажіть, будь ласка, мій тато з мамою розлучені і він взяв кредит в двох банках. Один рік назад, а інший за два дні після смерті. На кого тепер перейде кредит?

  admin

  Оксано, ще є багато питань до Вас. Ваш тато брав кредит до того, як розлучитися з мамою, чи після? Якщо мати виступала як поручитель чи була закладена нерухомість, яка на той час була у спільній власності – то одне, якщо це було вже після розлучення, то інше.
  Скоріш за все ії не повинні турбувати його борги, але ситуація може бути різною у залежності від того, що сказано вище.

Марина

Добрий день! Таке до Вас питання – мій тато набрав великих боргів не тільки в банку а і у людей і втік, ми про це навіть не знали,лишив нас.. Квартира в якій ми проживаємо на ньому,він власник. Квартира під заставою в банку (для купівлі в кредит нової квартири братові яку ми виплачуємо).. Як ми можемо вберегтися від його таких “подарунків”? Подати на розвід? Але квартиру напевно без нього не перепишуть на маму.. Підкажіть,будь ласка

  Експерт з кредитування

  Марина, радимо Вам звернутися до юриста, тому що за законом Вас не мають права виселити (якщо Вам більше немає де жити окрім цієї квартири), та якщо подібне й станеться, то тільки після рішення суду, яке Ви ще можете оскаржити.
  Отже, гарний юрист допоможе у судових справах з банком, які в даному випадку, нажаль, неминучі.

маряна

Допоможіть будь-ласка, у моєї мами є кредит і кредитна карта, вона важко хвора онко 4 стадія і кредит несплачує,якщо вона помре хто має його сплатити, нас троє( тобто дітей) кожен має свою сімю але немаєм такої можливості щоб сплачувати, що буде з кредитом?

  Експерт з кредитування

  Марьяно, ви зараз повинні зв’язатися з банком та запитати про Ваші дії шодо виплати кредиту. Нажаль, банки не бачать у людях особистості, а лише об’єкти, які мають приносити їм прибуток.
  Банк звісно буде намагатися повернути свої гроші. Можливо, згодом, через суд.
  В такому випадку краще знайти юриста, можливо – волонтера та запитатися в нього про це, але банк має право тільки рішенням суду стягнути гроші, поки рішення суду немає та немає самого суду – нічого нікому не загрожуватиме. Але платити все одно потрібно.
  Якщо Ви принципово не хочете сплачувати, то треба звертатися до юристів та журналістів, банки не люблять публічних гучних справ.

іван

в нього є рідний брат, який має хату і город, і він в цього брата прописаний, а хата і город їм дістався в спадщину, від своєї мами, але город ще ні на кого не приватизований, але по закону він буде ділитися якщо вони почнуть приватизацію, і він по закону буде мати половину, тоді скажіть будь ласка, по закону вони повинні тоді накласти арешт на його майно і дострокового без його згоди і брата його розпочати процес приватизації і конфіскації майна, і до моєї мами вони претензій мати не можуть, хоч вони і офіційно не розведені але з мамою моєю він в одному домі не прописаний, і мама поручительство не давала, і вона є безробітна ,в цьому випадку можуть бути вже якісь претензії до моєї мами? чи ні?

іван

а якщо моя мама ніде не працює? може суд її змусити платити? має він на це право?

  Експерт з кредитування

  Не має право по закону, якщо вона не є поручителем. Майно враховується тільки те, що зараз є у його власності. Щодо іншого майна треба уточнювати у юристів. До вашої матері претензій скоріш за все не буде. Якщо колектори погрожують – це не є приводом для хвилювання – все повинно робитися тільки через суд.

іван

а якщо моя мама з ним не є офіційно розведена, але ніякого спільно зареєстрованого майна з ним немає, і з нами він не прописаний, а працівники банку дзвонять мені і говорять що буде за нього нести відповідальність моя мама, це може так бути, вона поручитилем його не була! дякую вам наперед за відповідь.

  Експерт з кредитування

  Якщо не є офіційно розведена, то звідци й можливі проблеми. Де б вони не жили окремо – хоч на відстані у 1000 км, вони офіційно одружені. Так, банк може так казати і буде правий якщо нікого більше немає, до кого можна звернутися по виплати, то це буде Ваша мати. Але по закону вона не зобов’язана віддавати за нього кредит, тільки суд може це вирішити тому що бувають різні ситуації, але у цілому вона не повинна за нього платити. Для того, щоб убезпечити себе краще подати на розлучення вже зараз, тоді зовсім ніяких претензій у банку до неї бути не може, якщо немає ще якихось складових, які поспливають.

іван

скажіть будь ласка! а як я буду влаштовуватись на роботу офіційно працювати, вони мають право знімати з моєї заробітної плати відсотки щоб погасити кредит мого тата, або з моєї мами, чи сестри, вона зараз знаходиться за кордоном на заробітках.

  Експерт з кредитування

  Якщо ви є поручителем, то так. Якщо ні – ні. Але все це робиться лише після рішення суду у будь-якому разі.

іван

Якщо мій тато взяв кредит і його не оплачує, наросла сильна пеня, штрафи, чи мають вони право змусити платити кредит дітей, так як він ніде не працює, і немає ніяких доходів, а з нами він не проживає, і не прописаний з нами в одному домі.

  Експерт з кредитування

  Ваш тато живий здоровий, тому його будуть примушувати платити кредит. Якщо не буде платити – будуть претензії до його майна, яке в нього є. Але все це робиться тільки через суд. Суд може тривати дуже довго, однак не потрібно доводити до цього, якщо є хоч будь-яка можливість треба хочаб частково розрахуватися з кредитом.

Додати коментар