Тепер два державні банки конкурують за клієнтів

приватбанк ощадбанк

Перед міністерством фінансів постала нова проблема: конкуренція між двома державними фінансовими установами постійно загострюється, і з цієї ситуації треба шукати вихід. Про це заявив міністр фінансів Олександр Данилюк.

Раніше Ощадбанк був єдиним державним банком, що приваблювало клієнтів, які не довіряють приватним структурам. Тепер у нього з’явився суперник, лідер за розмірами активів серед українських банків.

В боротьбі за залучення клієнтів банки забувають про те, що їхня діяльність не має приносити збитки економіці держави та що в їхньому розпорядженні обмежений капітал. Міністр зазначив, що розуміє причини такої конкуренції, адже розширення сфер діяльності та отримання прибутку – це і є мета комерційних структур. Однак для держави це може мати негативні наслідки, бо такі «перегони» штовхають банки на малоефективні в економічному плані операції.

Наразі про об’єднання двох установ не йдеться, зазначає Мінфін. Одним з можливих виходів може бути продаж «ПриватБанку». Однак поки міністерство фінансів обирає оптимальний варіант вирішення ситуації в цілому, треба вживати термінових заходів для обмеження конкуренції між банками, бо через неї зазнає збитків насамперед бюджет, підсумовує О. Данилюк.

Додати коментар