Справедлива і помірна податкова політика

Податки в Україні

Це – слова, які головують у звіті Податкового індексу Європейської бізнес-асоціації, який став доступний широкому загалу.

Як зазначається у цьому дослідженні, за останні шість місяців (жовтень 2013 р. – червень 2014 р.) показник інтегрального Податкового індексу не дуже змінився, досягнувши відмітки в 2,37 балів з 5 можливих. Цей показник виміряли представники ЄБА вже в п’ятий раз. Слід зазначити, що всередині осені 2013 р. цей індекс був на відмітці 2,41 з 5 можливих.

Як зазначили створювачі індексу, нові дані щодо рівня Індексу говорять про те, що в ділових колах настрої не дуже змінилися. Це свідчить про те, що деякі недоліки податкової системи дуже впливають з негативного боку на платників податків. Зрозуміло, що система оподаткування нашої країни, як і раніше, потребує удосконалення та реформування.

За словами фахівців “Європейської бізнес-асоціації”, до якої входять більш ніж 900 іноземних та вітчизняних компаній, представлених на українському ринку, при формуванні Податкового індексу було враховано чотири базових фактора: міра фіскального тиску, якість податкових законів, якість податкового обслуговування, ступінь легкості адміністрування податків.

За результатами дослідження близько трьох чвертей учасників дали негативну оцінку якості законів щодо оподаткування. Біля 63 відсотків респондентів назвали податкову звітність дуже незручною та складною. Біля 48 відсотків респондентів визнали, що податкові органи, як і раніше, тиснуть на платників податків з метою внесення авансових податкових платежів, а це дуже негативно впливає на комерційну діяльність.

Як зазначено в дослідженні, 46 відсотків його учасників у своїх оцінках компетентності та якості персоналу податкових органів назвали роботу працівників цих органів незадовільною, і лише чверть респондентів схвально оцінили роботу персоналу Податкової.

За словами виконавчого директора ЄБА Г. Дерев’янко щодо результатів цього дослідження, отримана таким чином інформація повинна сигналізувати державним установам про те, що настав такий час, коли є негайна потреба в активній позиції в нових реальності та умовах. Оскільки поступовий вихід із кризи в нашій країни можливий лише при помірній державній політиці щодо оподаткування.

Податкова політикаЗа повідомленнями інформаційних агентств вітчизняний прем’єр Арсеній Яценюк зробив в травні пропозицію щодо розробки нового варіанту Податкового кодексу та впровадження в країні до 2016 р. оновленої спрощеної системи оподаткування, головною метою якої буде скорочення кількості основних податків до восьми. Глава уряду зазначив, що вирішення цього питання дає можливість спрощення схеми адміністрування стягнення податків, ліквідації корупції в сфері оподаткування та ведення підприємницької діяльності згідно зі зрозумілими та прозорими механізмами.

Окрім цього, прем’єр-міністр нагадав, що вітчизняний Бюджетний кодекс потребує удосконалення (згідно з необхідними конституційними перетвореннями) головним чином в розділі щодо розподілу міжбюджетних трансфертів.

Зі свого боку, вітчизняне Міністерство економічного розвитку і торгівлі згідно з планами підготовки нового Податкового кодексу і втілення дерегуляційних економічних перетворень також підтримало рішення про скорочення кількості податків в країні до восьми та синхронізування бухгалтерського та податкового обліку. Як каже міністр економічного розвитку і торгівлі Павло Шеремета, його міністерство виступає за зміни в ідеології ведення політики оподаткування та за перетворення податкової сфери з тієї, що вичавлює на ту, що розвиває.

Додати коментар

Не знайшли потрібний кредит?
Залиште свій запит на кредит
Як тільки у нас з'явиться нова кредитна пропозиція, Ви отримаєте її одразу ж на свою електронну пошту.
Ми не займаємося спам розсилками. Ви можете буди впевнені у безпеці.
Дякуємо Вам! Ми будемо тримати Ваші дані у надійному місці та турбувати Вас лише з приводу кредитних пропозицій.
Заява на кредит
Отримати кредит