Думки фахівців: чи вплине зниження облікової ставки на ціну банківських послуг?

Нацбанк

Напередодні Нацбанк оголосив про зниження облікової ставки на 0,5%, що стало причиною очікувань змін на кредитному і депозитному ринку. Думки фахівців щодо можливого зниження ставок розділилися: одні очікують помітного пожвавлення ринку позик, інші зазначають, що ніяких суттєвих змін не відбудеться.

Михайло Власенко, голова правління «Ідея Банку», вважає, що на зростання ринку кредитування слід розраховувати, адже банкам випадає можливість залучити більше клієнтів і отримати вищий прибуток.

Такої ж думки голова правління «РВС Банку» Владислав Кравець, який вважає, що найближчим часом слід очікувати на ставки 11-12% річних за депозитними вкладами та 15-18% річних на кредитування. Однак здешевлення, швидше за все, стосуватиметься тільки послуг для юридичних осіб. В. Кравець зазначає, що комерційні банки орієнтуватимуться на політику державних фінустанов.

Керівництво банку «Кредит Дніпро» не сподівається на помітні зміни на ринку. Як зазначає директор казначейства Олег Курінний, зниження облікової ставки досить несуттєве, тому воно зможе вплинути на кредитні ставки хіба опосередковано – через накопичення ліквідності банків. Що ж до депозитної ставки – вона і так знижується щомісяця приблизно на 0,5%.

Більш помітні зміни можуть відбутися хіба що в кінці року, коли, за прогнозами фахівців, облікова ставка зупиниться на рівні 9-11%.

Додати коментар