Банкрутство банку «Михайлівський» скасовано рішенням суду

Банк «Михайлівський»

Компанія “Екосіпан”, якій належить весь пакет акцій банку, виграла позов щодо скасування постанови про ліквідацію фінустанови.

Таким чином, розпорядження НБУ і Фонду гарантування вкладів про визнання банку неплатоспроможним визнано недійсним, хоча зобов’язати ці установи відновити функціонування «Банку Михайлівський» суд відмовився.

Причиною ліквідації фінустанови було перерахування 1,5 мільярда гривень з рахунку одного з корпоративних клієнтів на приватні рахунки, що збільшило навантаження на ФГВФО. В постанові суду зазначено, що в даному випадку банк виконував доручення клієнта, а не здійснював власну операцію. Незважаючи не те, що зобов’язання Фонду справді зросли внаслідок такої операції, відповідальності за неї «Банк Михайлівський» не несе.

Нацбанк уже заявив про намір оскаржувати рішення. «Банк Михайлівський» задовго до визнання неплатоспроможності знаходився під особливою увагою регулятора через проведення ризикових операцій. Фахівці зазначають, що банк активно залучав клієнтів кредитуванням з дуже лояльними умовами та депозитами під завищені відсотки. Ще одою передумовою банкрутства банку було фінансування пов’язаних осіб.

Неплатоспроможним банк вважається з 23 травня 2016 року. До цього часу в установі працювала тимчасова адміністрація.

Додати коментар