Банки очікують пожвавлення ситуації з кредитуванням в Україні

пожвавлення ситуації в сфері кредитування

Чергове опитування НБУ продемонструвало очікування суттєвого пожвавлення у сфері кредитування. На позитивні зрушення кредитного ринку сподівається 88% опитаних респондентів. В минулому кварталі цей показник був значно нижчим – 43%. Така оптимістична ситуація спостерігається вперше за останні 2 роки.

Також дані опитування свідчать про зростання попиту на кредитування в першому кварталі цього року, причому пожвавлення спостерігалося як у сфері кредитування підприємств, так і в приватному секторі.

Продовження позитивної тенденції прогнозують також у сфері корпоративного кредитування. Про це заявив 61% опитаних фінансових установ.

Корпоративне кредитування, як свідчать респонденти, зросло завдяки зниженню відсоткових ставок і необхідності в обіговому капіталі.

Збільшення побутових позик відбулось завдяки зменшенню відсотків на кредити, зростанню витрат населення на товари тривалого вжитку та підвищенню рівня впевненості у власній фінансовій спроможності.

Опитування щодо перспектив кредитування НБУ проводить щокварталу. В опитуванні за другий квартал 2017 року взяли участь 70 банківських установ – лідерів за обсягом активів.

Додати коментар